VARLIĞIMIZDAN KULLANMADIKLARIMIZI

YOKLUĞUNDAN KULLANAMAYANLARA ULAŞTIRIYORUZ.

 

BİR KÜÇÜK MUTLULUK...

 

Öncelikle sosyal sorumluluk projemize gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

Baraka ailesi olarak; yurdumuzun her köşesini karış karış tarayıp, ihtiyaç sahibi tek köy okulu, imkansızlık nedeni ile eğimine devam edemeyen tek yavrumuz kalmayana dek kampanyamıza sizlerin desteği ile devam edeceğiz.

 

Projemizin,  adımlarımları aşağıda tanımlanmıştır. Her türlü soru, görüş , öneri ve fikirleriniz için WhatsApp hattımızdan ve destek@barakahome.com.tr

 

1. OKULLARIN VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN TESPİT EDİLMESİ


 Yakın çevremizdeki öğretmen arkadaşlarımızdan, köy okullarında çalışan öğretmen arkadaşları ile irtibata geçerek, okul ihtiyaç listesi ve öğrenci ihtiyaç listelerini bizlere ulaştırmalarını sağlamakla başladık işe. İhtiyaç listelerinde , masa örtüsünden, dünya küresine, kırtasiye malzemesinden, giyime ve hatta prefabrik WC ye kadar pek çok eksik elimize ulaştı. Öğretmen arkadaşlarımız, okulun adı, sınıf sayısı, kız ve erkek öğrenci sayıları, şehit ve gazi çocuklarımızın bilgileri, yetim ve öksüz bakıma muhtaç yavrularımızın giyim bilgileri vb. bilgileri bizlerle paylaştı.

Görüştüğümüz her öğretmenimize yardımlarımızın devam ettiğini bildikleri başka okullar varsa iletmelerini rica ettik ve böylelikle bir çok okuldan talepler geldi. Talepleri doğru değerlendirebilmek için okulun ve çocukların resimlerini istedik. Uygun görülen okulların  (ki bugüne kadar tamamı gerçekten ciddi ihtiyaç sahibiydi ) listelerini yakın çevremiz ve gönüllü müşterilerimiz ile paylaştık.

 

2. YARDIMLARIN ULAŞTIRILMASI


Tahminimizin çok üstünde hayırsever bizlere ulaştı.

Toplu halde ürün ( iç çamaşırı, çorap,giyim,kırtasiye) yardımı yapmak isteyen firmalar ve ikinci el ürünlerin yardımını yapmak isteyen bireyler, listede belirtilen bir çocuğun ihtiyacını karşılamak veya listelerin tamamındaki ihtiyaçları karşılamak isteyenler....

 

Bizde lojistik sorunlarını çözmek ve hayırseverlerimizin malzemelere alımını kolaylaştırmak için çözümler geliştirdik.

 Toplu ürün yardımı, ikinci el ürün yardımı yapmak isteyenler malzemeleri Beykent veya Airport avm deki BARAKA Mağazalarının depolarını ürünleri teslim edecekler.


 İhtiyaç listelerindeki öğrencilerimize yada okullara yeni Ürünler (kırtasiye,PC, yazıcı, giyim vb ) almak isteyen gönüllülerimiz e satış sitemiz  www.barakahome.com.tr adresinden bütün ürünlere ulaşım sağlayabilecekler. Satın alma işleminde, alım hangi okul için yapıldıysa belirtecekler. İyilik havuzu için alınıyorsa notta yine belirtecekler.


Haftanın 1 günü gönüllü çalışanlarımız ve dilerseniz sizlerinde katılımı ile listelerdeki ihtiyaçlar gelen yardımlarla tamamlanıp , tasniflenip, tek kargo ile okula ulaştırılması sağlanacak.


Projemiz kapsamında, köy okullarımıza, atık geri dönüşümü , hayvan sevgisi, kişisel gelişim vb konularda seminerler vermek isteyen gönüllü eğiticilerde bizimle irtibata geçecek.Köy öğretmenlerimizle görüşüp seminerleri planlayacağız.  Böylelikle çocuklarımızın, hayal kurabilen, üretebilen, çevresine ve doğaya saygılı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayacağız. 


Yardım ulaşan her okulumuz dağıtım esnasında fotoğraflar çekip bizimle , bizlerde sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

İlginiz ve duyarlılığınız için yürekten teşekkür ederiz...

 

BARAKA GRUP